Europski dan oralnog zdravlja

27. rujna 2023.

U Dječjem vrtiću "Orepčici" dugi niz godina promiče se oralno zdravlje djece. Djeca sa svojim odgajateljima kroz igru i učenje provode razne aktivnosti na tu temu. Cilj aktivnosti je istražiti važnost i ulogu zubi u životu, mogućnosti koje postoje u prevenciji karijesa, te kako i na koji način očuvati zdrave zube.

Surađujemo i izmjenjujemo posjete s liječnicima detalne medicine dr. Nives Klemenčic i dr. Petrom Bakarčic. Kroz suradnju smo željeli osvijestiti važnost redovite higijene zubi te djeci približiti važnost posjeta stomatologu.

Povodom obilježavanja Eurpskog dana oralnog zdravlja, 12. rujna, prošlogodišnjim odgojno-obrazovnim skupinama "Pčelice" i "Lavovi" su dodijeljene diplome od strane Nastavnog zavoda za javno zdravstvo. Diplome su dodijeljene za promicanje oralnog zdravlja u vrtiću provođenjem redovnog četkanja zubi u sklopu programa "Unaprjeđenje oralnog zdravlja djece i mladih u PGŽ - Zdravi zubi - sretan dječji osmijeh".

diploma
cvijet

Zadnje objave

vrtic.orepcici@gmail.com
Faranski pogon 12, 51262 Kraljevica
Strossmayerova 32, 51262 Kraljevica
UPISICIJENEJELOVNIKPRAVILA PRIVATNOSTI
KONTAKTI
© 2024. Dječji vrtić OREPČIĆI