Europski dan oralnog zdravlja

11. listopada 2019.

U mjesecu rujnu obilježava se Europski dan oralnog zdravlja. Prije pet godina Dječji vrtić Orepčići započeo je projekt "Zdravi zubi sretan osmijeh" u suradnji s Nastavnim zavodom za javno zdravstvo, stomatološkim fakultetom i KBC Rijeka.

Obilježavanje Europskog dana zdravlja i pet godina suradnje obilježili smo 21. rujna na riječkom Korzu. Djeca, odgajatelji, zdravstveni voditelji dječjih vrtića i riječkog prstena pokazali su na koji način sprječavaju nastanak "grica i greca" kako popularno nazivamo karijes.

Djeca DV Orepčići su nizom igara i aktivnosti sudjelovali na ovom hvale vrijednom događanju. Modelirali su zube plastelinom, tijestom, četkali zube, pričali priče i pokazali ono što svakodnevno učimo u vrtiću. Nives Klemenčić, dr. med. dent. spec. ortodoncije, družila se s nama na Korzu, pregledavala zube i educirala djecu i roditelje. Bilo je veselo, edukativno, razigrano, baš onako kako mi u vrtiću živimo i radimo.

Zadnje objave

vrtic.orepcici@gmail.com
Faranski pogon 12, 51262 Kraljevica
Strossmayerova 32, 51262 Kraljevica
UPISICIJENEJELOVNIKPRAVILA PRIVATNOSTI
KONTAKTI
© 2024. Dječji vrtić OREPČIĆI