Orepčići obilježili Svjetski dan oralnog zdravlja

29. travnja 2022.

Dugi niz godina u Dječjem vrtiću Orepčići djeca brinu o zdravlju svojih zubi. Projekt smo započeli u suradnji s NZZJZ, stomatološkim fakultetom i KBC Rijeka. Godine 2015. dobili smo certifikat "Vrtić koji promiče oralno zdravlje".

Znajući da prvi zubi niču u dobi od šest mjeseci djetetova života, vrlo je važno započeti njegu što ranije. Edukacija roditelja, pravilna prehrana, redovita oralna higijena te redovite kontrole kod liječnika dentalne medicine, važni su za očuvanje zdravih zubi. Najbolje vrijeme za početak njege zubi je od samog rođenja djeteta kada se primjenjuju znanja o pravilnoj prehrani i oralnoj higijeni. Pogrešne navike hranjenja kao što su uspavljivanje djeteta bočicom i noćni obroci lako mogu izazvati karijes rane dječje dobi.

Zadnje objave

vrtic.orepcici@gmail.com
Faranski pogon 12, 51262 Kraljevica
Strossmayerova 32, 51262 Kraljevica
UPISICIJENEJELOVNIKPRAVILA PRIVATNOSTI
KONTAKTI
© 2024. Dječji vrtić OREPČIĆI