Posjet Astronomskom centru u Rijeci

2. studenoga 2018.

Aktivnosti u centru Svemira skupine Kockići još od protekle godine bile su pravi poticaj odgajateljicama za organizaciju izleta u Astronomski centar u Rijeci. Pošto se obilježavao Tjedan svemira ideja je bila odlična za realizaciju i dogovor termina odlaska. Kao pravi prijatelji pozvali smo sa nama skupinu Zvrkići.

Avantura je mogla započeti, a uzbuđenja nije nedostajalo ni u busu. U astronomskom centru su nas lijepo ugostili te proveli kroz cijeli centar. Vidjeli smo planetarij te u njemu imali prikaz animiranog filma "Putovanje male zvijezde". Nakon filma popeli smo se na kat gdje nam je gospođa iz astronomskog centra ispričala priču o izmjenama dana i noći te promjenama u Sunčevom sustavu kroz zanimljivu pokaznu radionicu u kojoj su joj pomogla i djeca. Djeca su pokazala poznavanje pojmova svemira, planeta, naziva planeta i slično. Nakon posjeta odlučili smo se poigrati u obližnjem parku te smo se potom vedri i nasmijani vratili u vrtić.

Zadnje objave

vrtic.orepcici@gmail.com
Faranski pogon 12, 51262 Kraljevica
Strossmayerova 32, 51262 Kraljevica
UPISICIJENEJELOVNIKPRAVILA PRIVATNOSTI
KONTAKTI
© 2024. Dječji vrtić OREPČIĆI