Radionica mokrog filcanja

14. ožujka 2020.

U srijedu, 11. ožujka, je u našem vrtiću, u sklopu stručnog usavršavanja za odgojitelje, održana radionica mokrog filcanja. Radionicu je vodila odgajateljica Suzana Srića iz Dječjeg vrtića More.

Radionici je prisustvovalo deset odgojitelja i ravnateljica. Filcanje je tehnika obrade češljane neupredene vune, pri čemu se vunene niti termičkim i mehaničkim djelovanjem, uz pomoć vode i sapunice kod mokrog te igle kod suhog filcanja, isprepliću i stvaraju tkaninu ili čvrsti predmet.

U posljednjih nekoliko godina, ova tehnika rukovanja postala je vrlo popularna i stekla je oblik umjetnosti. Ova se tehnika danas često koristi za izradu odjeće, ukrasnih predmeta, nakita, igračaka i originalnih slika. Odgojitelji su mogli izabrati što žele raditi, prema nekoliko izložbenih primjeraka i zasukali rukave. Iskustvenim učenjem stekli su kompetencije koje su primjenjive prilikom izrade igračaka i u neposrednom radu s djecom.

Zadnje objave

vrtic.orepcici@gmail.com
Faranski pogon 12, 51262 Kraljevica
Strossmayerova 32, 51262 Kraljevica
UPISICIJENEJELOVNIKPRAVILA PRIVATNOSTI
KONTAKTI
© 2024. Dječji vrtić OREPČIĆI