Svjetski dan Down sindroma

22. ožujka 2022.

Leptirići su obilježili Svjetski dan osoba s Downovim sindromom. U čast svoje prijateljice iz Fortice obukli su šarene čarape i time poručili da brinemo, da razumijemo i poštujemo prava osoba s Downovim sindromom.
Različiti, ali isti!

UN je 2011. donio odluku da se 21. ožujka obilježava kao Svjetski dan Down sindroma obzirom da simbolički predstavlja 3 kopije 21. kromosoma što je specifičnost osoba s Down sindromom. Na ovaj dan, oblače se rasparene, vesele čarape koje ukazuju na bogatsvo raznolikosti svih nas, cijelog društva, no i omogućavaju da kroz uočljivost različitih čarapa progovorimo o nevidljivosti osoba s Down sindromom u našem društvu, o teškoći realizacije njihovih prava i inkluzije u život zajednice.

Zadnje objave

vrtic.orepcici@gmail.com
Faranski pogon 12, 51262 Kraljevica
Strossmayerova 32, 51262 Kraljevica
UPISICIJENEJELOVNIKPRAVILA PRIVATNOSTI
KONTAKTI
© 2024. Dječji vrtić OREPČIĆI